17-HD220B-C
Qualtek
Product No:
17-HD220B-C
Manufacturer:
Qualtek
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 120LBS 8.66"
User Guide
Tensile Strength 120 lbs (54.43 kg)
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Black
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Series 17
Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
Shelf Life Start -
Mfr Qualtek
Features UV Resistant
Shelf Life -
Length - Actual 0.722' (220.00mm, 8.66")
Package Bag
Width 0.300" (7.62mm)
Length - Approximate 8.75"
Bundle Diameter 2.25" (57.15mm)