17-I300N-C
Qualtek
Product No:
17-I300N-C
Manufacturer:
Qualtek
Description:
CBL TIE LOCKING NAT 40LBS 11.81"
User Guide
Tensile Strength 40 lbs (18.14 kg)
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Natural
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Series 17
Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
Shelf Life Start -
Mfr Qualtek
Features -
Shelf Life -
Length - Actual 0.984' (300.00mm, 11.81")
Package Bulk
Width 0.141" (3.58mm)
Length - Approximate 11.75"
Bundle Diameter 3.31" (84.00mm)