17-S190B-M
Qualtek
Product No:
17-S190B-M
Manufacturer:
Qualtek
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 50LBS 7.48"
User Guide
Tensile Strength 50 lbs (22.68 kg)
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Black
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Series 17
Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
Shelf Life Start -
Mfr Qualtek
Features UV Resistant
Shelf Life -
Length - Actual 0.623' (190.00mm, 7.48")
Package Bulk
Width 0.189" (4.80mm)
Length - Approximate 7.5"
Bundle Diameter 1.81" (46.00mm)