170473K400EB
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
170473K400EB
Description:
CAP FILM 0.047UF 400VDC AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.650" L (8.00mm x 16.50mm)
Series 170
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.047 µF