173D125X9050W
Vishay Sprague
Product No:
173D125X9050W
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 1.2UF 10% 50V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code W
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTALEX®, 173D
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1.2 µF