173D226X0035Y
Vishay Sprague
Product No:
173D226X0035Y
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 22UF 20% 35V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Y
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTALEX®, 173D
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 22 µF