173D275X9020V
Vishay Sprague
Product No:
173D275X9020V
Description:
CAP TANT 2.7UF 10% 20V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code V
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 2.7 µF