173D336X0015X
Vishay Sprague
Product No:
173D336X0015X
Description:
CAP TANT 33UF 20% 15V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 15 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 33 µF