173D336X9020YE3
Vishay Sprague
Product No:
173D336X9020YE3
Description:
CAP TANT 33UF 10% 20V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Y
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 33 µF