173D337X0006YWE3
Vishay Sprague
Product No:
173D337X0006YWE3
Description:
CAP TANT 330UF 20% 6V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Y
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 330 µF