173D473X9035U
Vishay Sprague
Product No:
173D473X9035U
Description:
CAP TANT 0.047UF 10% 35V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code U
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 0.047 µF