173D685X0025WW
Vishay Sprague
Product No:
173D685X0025WW
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 25V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code W
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTALEX®, 173D
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 6.8 µF