1782R-95H
API Delevan Inc.
Product No:
1782R-95H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 110NH 1.27A 90 MOHM TH
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 40 @ 25MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 1.27 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Inductance 110 nH
Series 1782R
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 640MHz