18-012-113X
Aries Electronics
Product No:
18-012-113X
Manufacturer:
Aries Electronics
Description:
DECI-CENTER JUMPERS 18POS
User Guide
Number of Rows 2
Usage -
Number of Positions 18
Color Multiple, Ribbon
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Product Status Active
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Series 113
Length 1.00' (304.80mm)