18055C103JAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
18055C103JAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R 1805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1805 (4512 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF