18085C224KAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
18085C224KAT2A
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1808
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.22 µF