1808N102G102CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1808N102G102CT
Description:
CAP CER 1000PF 1KV C0G/NP0 1808
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 1000 pF