18123E225ZAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
18123E225ZAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 2.2UF 25V Z5U 1812
User Guide
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.040" (1.02mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 µF