1812F155Z250CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1812F155Z250CT
Description:
CAP CER 1.5UF 25V Y5V 1812
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 1.5 µF