Home / Ceramic Capacitors / 1812GA151MAT1A\SB
minImg
1812GA151MAT1A\SB
KYOCERA AVX
Product No:
1812GA151MAT1A\SB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 150PF 2KV NP0 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 150 pF