Home / Ceramic Capacitors / 1812HC222MAT3A\SB
minImg
1812HC222MAT3A\SB
KYOCERA AVX
Product No:
1812HC222MAT3A\SB
Description:
CAP CER 2200PF 3KV X7R 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2200 pF