1812N562G201CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1812N562G201CT
Description:
CAP CER 5600PF 200V C0G/NP0 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 5600 pF