1812R-274J
API Delevan Inc.
Product No:
1812R-274J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Package:
1812
Description:
FIXED IND 270UH 129MA 12 OHM SMD
In Stock : 14353
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 40 @ 790kHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 129 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12Ohm Max
Inductance 270 µH
Series 1812R
Type -
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 4MHz