1812R-822J
API Delevan Inc.
Product No:
1812R-822J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Package:
1812
Description:
FIXED IND 8.2UH 375MA 1.4OHM SMD
In Stock : 1876
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 375 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm Max
Inductance 8.2 µH
Series 1812R
Type -
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 25MHz