1812Y0630122FFR
Knowles Syfer
Product No:
1812Y0630122FFR
Description:
CAP CER 1200PF 63V C0G/NP0 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 1200 pF