1825AA221ZAJ1A
KYOCERA AVX
Product No:
1825AA221ZAJ1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 220PF 1KV NP0 1825
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 pF