1825WC682KAZ3A
KYOCERA AVX
Product No:
1825WC682KAZ3A
Description:
CAP CER 6800PF 2.5KV X7R 1825
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2500V (2.5kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)
Ratings -
Series FLEXITERM®
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Thickness (Max) 0.134" (3.40mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 6800 pF