Home / Oscillators / 18QHTF57-50.360-PD
minImg
18QHTF57-50.360-PD
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
18QHTF57-50.360-PD
Description:
50.36 MHz XO 1.8V 7.0X5.0 MM PD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 24mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Base Resonator Crystal
Frequency 50.36 MHz