18STRWHIUL142625
Remington Industries
Product No:
18STRWHIUL142625
Manufacturer:
Remington Industries
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG 60V WHT 25'
In Stock : 200
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings -
Series GPT
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 60V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 16/30
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color White
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.092" (2.34mm)