195D224X9035A2T
Vishay Sprague
Product No:
195D224X9035A2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 0.22UF 10% 35V 1106
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.110" L x 0.059" W (2.80mm x 1.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTAMOUNT®, 195D
Type Conformal Coated
Package / Case 1106 (2815 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 0.22 µF