199D226X9050F6V1
Vishay Sprague
Product No:
199D226X9050F6V1
Description:
CAP TANT 22UF 10% 50V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.378" Dia (9.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 22 µF