Home / Tantalum Capacitors / 199D334X9035AXB1E3
minImg
199D334X9035AXB1E3
Vishay Sprague
Product No:
199D334X9035AXB1E3
Description:
CAP TANT 0.33UF 10% 35V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.340" (8.64mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.173" Dia (4.40mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 0.33 µF