199D475X9025B6A1
Vishay Sprague
Product No:
199D475X9025B6A1
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 25V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.398" (10.12mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 4.7 µF