Home / Tantalum Capacitors / 199D476X9010D1V1E3
minImg
199D476X9010D1V1E3
Vishay Sprague
Product No:
199D476X9010D1V1E3
Description:
CAP TANT 47UF 10% 10V RADIAL
In Stock : 24
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF