199D685X0025C6V1
Vishay Sprague
Product No:
199D685X0025C6V1
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 25V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.458" (11.64mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 6.8 µF