1C10C0G470J050B
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
1C10C0G470J050B
Description:
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 RADIAL
In Stock : 9682
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.250" (6.35mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series Monolythic®, 1C10
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 47 pF