1C25C0G220J100B
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
1C25C0G220J100B
Description:
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.250" (6.35mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series Monolythic®, 1C25
Capacitance 22 pF