1C25X7R473K100B
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
1C25X7R473K100B
Description:
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.250" (6.35mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Ratings -
Series Monolythic®, 1C25
Capacitance 0.047 µF