1M110ZHB0G
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
1M110ZHB0G
Package:
DO-204AL (DO-41)
Description:
DIODE ZENER 110V 1W DO204AL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 83.6 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1 W
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 110 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 450 Ohms