2-5200-H-20A
E-T-A
Product No:
2-5200-H-20A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIR BRKR THRM 20A
User Guide
Actuator Type Push to Reset
Approval Agency CSA C22.2 No 235, IEC 60934, UL1077
Current Rating (Amps) 20A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 2-5200
Voltage Rating - DC 50 V
Voltage Rating - AC 250 V