2009R1C5.5XW
Littelfuse Inc.
Product No:
2009R1C5.5XW
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
FUSE CARTRIDGE 200A 5.5KVAC
User Guide
Operating Temperature -
Applications Motor Protection
Response Time -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 200A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 80kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 3.000" Dia x 17.875" L (76.20mm x 454.03mm)