204-12WRED
E-Z-Hook
Product No:
204-12WRED
Manufacturer:
E-Z-Hook
Description:
MINI HOOK TO MINI HOOK 12"
In Stock : 19
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
1st Connector Mini Hook
Configuration Grabber, Hook to Grabber, Hook
Current Rating (Amps) 2.5 A
2nd Connector Mini Hook
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Series E-Z-MINI-HOOK™ X100W
Contents 1 Lead, Red
Mfr E-Z-Hook
Temperature Range 221°F (105°C)
Material - Insulation Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Length 12.0" (304.80mm)