204XM-24RED
E-Z-Hook
Product No:
204XM-24RED
Manufacturer:
E-Z-Hook
Description:
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 24"
In Stock : 21
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
1st Connector Micro Hook
Configuration Grabber, Hook to Grabber, Hook
Current Rating (Amps) 2.5 A
2nd Connector Micro Hook
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Series E-Z-MICRO-HOOK™ XM
Contents 1 Lead, Red
Mfr E-Z-Hook
Temperature Range 221°F (105°C)
Material - Insulation Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Length 24.0" (609.60mm)