20DKCS5B
Delta Electronics
Product No:
20DKCS5B
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
LINE FILTER 115/250VAC 20A CHASS
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Applications General Purpose
Configuration Single Stage
Frequency - Operating 50/60Hz
Termination Style Threaded Post (8-32)
Approval Agency CSA, UR, VDE
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Inductance 600µH
Series DK
Mfr Delta Electronics
Filter Type Single Phase
Package Box
Voltage - Rated AC 115V, 250V
Current 20 A