20H240P.25
Remington Industries
Product No:
20H240P.25
Manufacturer:
Remington Industries
Description:
#20 HVY MAG WIRE, 240C NAT 4OZ
In Stock : 50
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Series -
Mfr Remington Industries
Conductor Material Copper, Annealed Bare
Jacket (Insulation) Material Polyimide
Package Box
Wire Gauge 20 AWG
Length - Approximate 20.0' (6.1m)
Product Status Active
Jacket (Insulation) Diameter 0.035" (0.89mm)