20STRVIOTXL1000
Remington Industries
Product No:
20STRVIOTXL1000
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG VIOLET 1000'
In Stock : 48
User Guide
Operating Temperature 125°C
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Series TXL
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 60V
Jacket Color Violet
Package Box
Jacket (Insulation) Diameter 0.070" (1.78mm)