20TQC100MYF
Panasonic Electronic Components
Product No:
20TQC100MYF
Description:
CAP TANT POLY 100UF 20V 2917
In Stock : 17918
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code D3L
Height - Seated (Max) 0.114" (2.90mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 55mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series POSCAP™ TQC
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 100 µF