22-S125D-C
Qualtek
Product No:
22-S125D-C
Manufacturer:
Qualtek
Description:
CBL TIE LOCKING SIL 200LBS 4.92"
User Guide
Tensile Strength 200 lbs (90.72 kg)
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Silver
Material Stainless Steel 316, Epoxy Coated
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Series 22
Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
Shelf Life Start -
Mfr Qualtek
Features -
Shelf Life -
Length - Actual 0.410' (125.00mm, 4.92")
Package Bulk
Width 0.181" (4.60mm)
Length - Approximate 5"
Bundle Diameter 1.49" (37.85mm)