22-S520A-C
Qualtek
Product No:
22-S520A-C
Manufacturer:
Qualtek
Description:
CBL TIE LOCKING SIL 200LB 1.706'
User Guide
Tensile Strength 200 lbs (90.72 kg)
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Silver
Material Stainless Steel 304
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Series 22
Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
Shelf Life Start -
Mfr Qualtek
Features -
Shelf Life -
Length - Actual 1.706' (520.00mm)
Package Bulk
Width 0.181" (4.60mm)
Length - Approximate 20.5"
Bundle Diameter 6.45" (163.80mm)