2201/22BU-101
Daburn Electronics
Product No:
2201/22BU-101
Manufacturer:
Daburn Electronics
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 100'
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 80°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.010" (0.25mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (XLPVC), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Ratings UL Style 1429
Series MIL-W-16878 Type B
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 150V
Mfr Daburn Electronics
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Blue
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.051" (1.30mm)